0 (264) 272 82 06

Hizmetlerimiz Domain ve Hosting

Domain nedir, neye yarar ve neden önemlidir?

Domain, firmanızın ya da kişisel hesabınızın internet üzerindeki kimliğidir. Web sitesi kurulurken onu müşterilerinizle paylaşmak için ihtiyacınız olan uzantı manasına gelir. Örneğin bu web sitesi: "www.adanetajans.com" adresi üzerinden internette varlık göstermektedir.

Domainler belli zaman aralığınca kiralanırlar. Dolayısıyla kurumunuza ya da şahsınıza ait alan adını (domain) almakta gecikirseniz, sizin yerinize rakip firma veya herhangi biri satın alabilir, size yüksek meblağlarla satmak isteyebilir veya hiçbir şekilde ismi tescil etmenize fırsat vermeyebilir.

Geç kalmadan bize ulaşın. Kurumsal web sitenizin kimliği bir başkasının himayesinde olmasın!

...

Hosting nedir, neye yarar ve neden önemlidir?

Hosting, web sitenizin içinde yer alan verilerin depolanacağı ve siteniz tıklandığında gezintiye imkan veren bir barındırıcı hizmetidir. Hostinglerin ihtiyaçlara göre farklı seçenekleri vardır. Örneğin, çok fazla veri barındıran (görsel, video vb.) siteler için daha yüksek kapasiteli bir hosting gerekirken, çok fazla dinamiği olmayan (imaj, kartvizit minvalinde) nispeten daha statik web siteleri için ortalama bir kapasite yeterli olabilir. Bunun seçimini analiz etmek ve yönetmek profesyonel bir inceleme gerektirir.

Kurumunuzun ihtiyacı olan çözümlere dönük en optimum ayarları içeren paketi seçmek için size yol gösteriyoruz. Böylelikle çökme, güvenlik ihlali gibi sorunlarla karşılaşma olasılığınızı minimize ederek, kaliteli ve 7/24 ulaşılabilir olmanın yolunu açmış oluyoruz.

Kısacası, Web sitenizin teknik altyapısını oluşturan domain ve hosting ihtiyaçlarınz için bize ulaşabilirsiniz.

Coptyright © 2011-2012