Gruplar için Yeni Gizlilik Ayarları

WhatsApp Gizlilik Ayarları

WhatsApp grupları; aileleri, arkadaşları, sınıf ve iş arkadaşlarını ve daha birçok insanı birbirine bağlamaya devam ediyor. İnsanlar önemli sohbetleri için gruplara yönelirken kullanıcılarımız da deneyimleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmayı talep ettiler.

Gruplar için Yeni Gizlilik Ayarları 1 Haziran 2019, Cumartesi

Gruplar için Yeni Gizlilik Ayarları

WhatsApp Gizlilik Ayarları

WhatsApp grupları; aileleri, arkadaşları, sınıf ve iş arkadaşlarını ve daha birçok insanı birbirine bağlamaya devam ediyor. İnsanlar önemli sohbetleri için gruplara yönelirken kullanıcılarımız da deneyimleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmayı talep ettiler. Bugün, sizi gruplara kimlerin ekleyebileceğine karar vermenizi kolaylaştıracak yeni bir gizlilik ayarını ve davet sistemini kullanıma sunuyoruz.

Bu ayarı etkinleştirmek için uygulamanızda Ayarlar’a gidin, ardından Hesap > Gizlilik > Gruplar’a dokunarak üç seçenekten birini işaretleyin: "Hiç kimse", "Kişilerim" veya "Herkes". "Hiç kimse" ayarını etkinleştirirseniz davet edildiğiniz her bir gruba katılmak için onay vermeniz gerekecek. "Kişilerim" ayarını seçtiğinizde ise sadece kişilerinizde kayıtlı olan kullanıcılar sizi gruplara ekleyebilecek.

Böyle durumlarda sizi gruba ekleyen kişiden bireysel bir sohbet aracılığıyla size özel bir davet göndermesi istenecek. Bu davet size gruba katılma seçeneği sunacak. Süresi dolmadan önce daveti kabul etmek için üç gününüz olacak.

Bu yeni özelliklerle birlikte kullanıcılar aldıkları grup mesajları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olacaklar. Yeni gizlilik ayarları bugünden itibaren bazı kullanıcılara sunulmaya başlayacak. Önümüzdeki haftalarda ise tüm dünyada WhatsApp’ın en son sürümünü kullanan herkes için kullanıma açılacak.

Bu makale toplam 809 kez görüntülendi.
Yorum Gönderin
Değerli Görüşleriniz