Sakarya'da Web Sitesi Yapanlar

Merhaba. Sakarya web sitesi yaptırmak istediğinizi duyar gibiyim.

Sakarya'da Web Sitesi Yapanlar 9 Ekim 2019, Çarşamba

Sakarya'da Web Sitesi Yapanlar

Merhaba. Sakarya web sitesi yaptırmak istediğinizi duyar gibiyim.

Firmanız için bir web sitesi oluşturmanın kararını vermek üzere olmalısınız? Bu yazımda web sitesi yaptırırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini, çok uzun olmayan maddelerle sıralamaya çalışacağım. Sakarya'da bulunan bir firma olduğunuzu düşünerek daha çok yerel bir işletmenin ihtiyaçları doğrultusunda tavsiyelerde bulunacağım.

- Kaç firmaya hizmet verdiğini araştırın, referanslarını inceleyin.

Çalışmayı düşündüğünüz ajansın referanslarını mutlaka inceleyin. Referans sitelerini ziyaret edin, hatta çekinmeyin Sakarya'da web sitesi yapan firmaları arayın :) Size yakın sektörlerde çalışmaları olup olmadığına özen gösterin. Alanınıza yakın referansları olan ajanslar sizi daha iyi anlayacaktır.

- Çalışan sayısını sorun.

Web tasarımı bir ekip işidir. Müşteri danışmanı, web tasarımcı, yazılımcı, grafiker gibi ekibi olan ajansları tercih etmenizde fayda var. Sorun anında 1 kişiye bağlı kalmanız işletmenizin imajına zarar verebilir. Yaşayacağınız stres tasarruf ettiğiniz tutarların çok üstünde olabilir.

- Kolay ulaşılabilir mi ?

Bulunduğunuz şehirdeki bir ajansa web sitesi yaptırmanız maça 1-0 önde başlamanızı sağlar.  Bazen yazışarak ya da telefon görüşmeleri ile, isteklerinizi aktaramayabilirsiniz. Bire bir yapacağınız görüşmeler ajansın sizi daha iyi anlaması adına çok önemlidir.

- Teknik destek

Web sitenizi yaptırdıktan sonra o ajanstan ne süre ile teknik destek alacağınızı kesinlikle sorun. Bunun için bir ücret ödeyip ödemeyeceğinizi en başta netleştirin. Unutmayın web ajanslarının iş gücü emektir. Hatta 7/24 cep telefonlarına ulaşabileceğiniz yetkililerin olmasına özen gösterin.

- SEO Başarısını sorun

Web siteniz yapıldı, peki ya sonrası. Siteniz arama motorlarında iyi konumlarda yer alacak mı? Bunu anlamanın en iyi yolu çalıştığınız ajansın bu deneyimlerini incelemek. Referanslarında SEO alanında neler yaptıklarını bizzat gözlemleyin. Unutmayın Google da yoksanız internet sitenizde yok demektir.

- Fiyatlama şeffaf olmalı.

Websitesi fiyatlarını önceden belirlemek bir ajans için kolay olmayabilir. İşin niteliğine göre fiyatlandırma yapılması daha uygun olacaktır. Teklif almadan önce isteklerinizi net bir şekilde ortaya koyun ve teklifinizi buna göre alın.

Özetle;

Eğer bunlara dikkat ederseniz ödediğiniz bedelin karşılığını almanız mümkün.

Lütfen Web sitenizi bir tanıdığa yaptırılacak kadar basit görmeyin. Kötü bir websitesi tüm firma imajını yerle bir edebilir.

Burak Ersükmen
Adanet Dijital Reklam Ajansı
Kurucu

Bu makale toplam 2447 kez görüntülendi.